На перший погляд може здатися, що шиття це те, з чим ви ніколи не зможете впоратися. Але це зовсім так. Отримати всі необхідні навички можна за кілька місяців. Звісно, для відточення майстерності знадобиться більше часу, адже тільки постійна практика допоможе довести отримані знання до досконалості. Розберемось, як навчитись шити на побутовій швейній машинці.

Перші кроки

Що потрібно зробити спочатку:

  • Купити машинку. Не варто відразу брати професійні прилади з безліччю функцій. Достатньо буде і простої моделі.
  • Розібратись з термінами. Вам повинні бути знайомі такі слова як лапка, шпулька, човник, нитконаправники.
  • Прочитати спеціальну літературу. Це можуть бути журнали з викрійками, підручники, сайти та блоги для швачок.
  • Придбати необхідні матеріали: ножиці, нитки, голки, кальку, крейди, тканину. 

Звісно, ідеальний варіант – записатися на курси. З професійним прикладом перед очима буде простіше зрозуміти, як правильно шити. Але якщо такої можливості немає, всі техніки шиття можна розібрати самостійно.

Підготовка до роботи

Перед тим, як шити машинкою, треба її встановити. Поверхня повинна бути стійкою та рівною, виключати вібрації. Машину треба розташувати таким чином, щоб голка була ліворуч. Потім можна підключити педаль, вона повинна бути розміщена у зручному для вас місці. 

Вставляємо голку

Враховуючи навантаження, що виникають під час роботи, важливо виключити ймовірність неправильного розташування. Адже це може не тільки погіршити якість рядків, а й призвести до поломки голки та псування самого виробу. 

Існують стандартні способи встановлення голки:

  1. Довгий жолоб орієнтується у бік нитконаправлювача.
  2. Рух не повинен супроводжуватись контактами зі сторонами голкової пластини.

Важливо врахувати, що для кожного виду техніки використовується свій тип швейних голок.

Встановлюємо котушку

Верхня нитка подається з утримувача, нижню необхідно попередньо намотати. Для цього її проводять через напрямний елемент і дисковий натягувач. Потім кілька разів обмотують навколо шпульки, розміщеній на невеликому штирі механізму намотування. 

Фіксатор зміщується праворуч до характерного клацання. Тепер треба лише натиснути педаль, або активувати пристрій за допомогою кнопки запуску. 

Заправляємо нитку

У випадку з верхньою частиною все просто – кінець нитки треба послідовно пропустити через нитконаправник, натягувач і притягувач, після чого заправити у вушко голки. Як правило, виробники наносять на корпус схематичну інструкцію із пронумерованими стрілками. 

У нижньому сегменті потрібно встановити шпульку в ковпачок тримача, який розміщується в човниковому вузлі, залишивши хвостик нитки довжиною в 3-5 см. Потім встановлюється пластина. 

Якщо все зроблено правильно, то при прокручуванні маховика нитка автоматично буде захоплена голкою, яка виведе її назовні.

Як шити швейною машинкою: основні правила

За допомогою стандартного набору операцій можна виконувати:

  • реверсний стібок;
  • прямі лінії;
  • з'єднання двох елементів; 
  • закріплення.

Підключаємо пристрій до мережі, вибираємо відповідну програму та натискаємо кнопку «Старт». Керувати можна також за допомогою педалі. 

Техніки шиття

Цей етап є повноцінним блоком для самостійного шиття на машинці. Вам необхідно буде розібратися, як робити рядки по кутах виробу, навчитися приточувати резинку, потім можна освоїти печворк і квілтінг. Також існує ціла низка технік, пов'язаних з прямим рядком, вони можуть стати у нагоді для шиття виробів і важливою частиною навичок.

Почати шити самому цілком реально. Головне запастися терпінням, вірити в себе і не здаватися при появі перших труднощів. Пам'ятайте, що різниця між професіоналом швейної справи та новачком – лише у кількості часу, який вони витрачають на навчання та шиття.