Як правильно вибрати парову праску для дому?
Один з найбільш необхідних девайсів у будинку кожної господарки - це праска. Вона допомагає розрівняти тканину та надати речам презентабельності. Сучасні моделі парових прасок гарантують якісний результат з мінімальними затратами часу.
Принцип роботи такої техніки достатньо простий - під тиском на ділянки тканини потрапляє гаряча пара, яка усуває будь-які деформації. Коли волокна тканини опиняються під впливом гарячої пари, їх структура змінюється, завдяки чому і забезпечується рівна поверхня.
Саме парові моделі є найбільш зручними для домашнього використання, оскільки вони не потребують твердої горизонтальної поверхні. Буде достатньо використати плічки або будь-які інші стаціонарні вішалки.
В цій статті ми розкажемо про особливості такої техніки, та як правильно вибрати праску для своїх потреб.
Парові праски: принцип роботи та класифікація
Процес подачі пару реалізується шляхом надходження води у спеціальний резервуар, де вона взаємодіє з нагрівальними елементами. Для того щоб обладнання прослужило довго та не потребувала регулярного ремонту, рекомендується наповнювати ємність лише м'якою або дистильованою водою. Це універсальна порада для всіх прасок, незалежно від механізму їх роботи та виробника.
Перед тим, як вибрати праску для дому, варто ознайомитись з класифікацією такої техніки.
- Праска для вертикального пресування. За конструкцією ця модель схожа на суміш праски та бойлера з водою. Нагріваючі елементи доводять воду до пароподібного стану, звідки вона опиняється у шланзі, з'єднаному з праскою. Пара виходить через розподільні сопла.
- Ручний відпарювач. За формою можу нагадувати компактний термос з нагрівальним диском на дні. Верхню частину ємності закриває кришка зі спеціальним витягнутим соплом, який призначений для подачі пари. Головна перевага таких моделей заключається в їх компактності. Ці праски можна використовувати для різноманітних поїздок та подорожей.
- Стаціонарний парогенератор. Містить дві взаємозалежні частини. Вода заливається у знімний резервуар, до якого прикріпляється шланг зі спеціальною насадкою для прасування в кінці. Особливість такої моделі у великому об'ємі резервуара та можливості регулювання інтенсивності подачі пари в залежності від матеріалу речей.
- Перва система з окремим резервуаром води. З вигляду така праска не відрізняється від класичних моделей з вбудованим резервуаром всередині. Рідина взаємодія з нагріваючими елементами, переходячи до парообразного стану та виходить із сопел на тканину.
Отже, ми розповіли про головні відмінності різних моделей та особливості їх роботи. Пропонуємо розібратися, як вибрати парову праску для домашнього використання.
Парова праска: як вибрати
Ми підготували основні критерії, на які варто орієнтуватися при виборі парової праски для дому. Серед них:
- рівень потужності - рекомендується обирати техніку, де цей показник знаходиться в діапазоні 1600-2000 Вт;
- ємність для рідини - її об'єм залежить лише від цілі придбання праски, за умови великих потреб краще відразу обирати моделі з вмістким резервуаром;
- подача пари - наявність цієї функції дозволяє підлаштувати праску під різні типи тканини, щоб не зіпсувати її в процесі;
- наявність додаткових функцій - сучасні виробники пропонують різноманітні додаткові функції для зручності користувачів, разом з ними буде зростати ціна.
Перед тим, як вибрати праску для дому, оцініть свої потреби. Якщо ви регулярно стикаєтесь з необхідністю прасувати велику кількість одягу, варто обирати моделі з великою ємністю і розширеним функціоналом. Якщо ж прасування відбувається рідко, буде достатньо звичайної поразки з базовими функціями.