Оверлок – що це за обладнання та які його функції

Ні всі сучасні жінки розуміють що таке оверлок. Це невеликий швейний пристрій, єдиним призначенням якого є обметування (обробка) країв матеріалу. Хоча він і схожий на мініатюрну швейну машинку, але відрізняється тим, що для зшивання використовує як мінімум дві нитки. Найчастіше процес виконується в 4 або 5 ниток. Виконаний таким чином стібок виходить міцним, естетичним і не вимагає подальшої обробки. Мало того, прилад ще дає змогу акуратно з'єднати матеріали – навіть складні (трикотажне полотно) чи еластичні. Одночасно запобігає розпусканню країв тканини. Процедура передбачає обрізання зайвого матеріалу (вбудованим ножем). На швейній машині такі операції неможливі.

Що таке оверлок з погляду функціонала

У сучасних пристроях багато функціональних можливостей. Наявність тієї чи іншої опції залежить від ціни та обраної моделі.

Перелічімо функції, які мають значення з погляду простоти використання та можливостей:

  1. Регулювання тиску притискної лапки. Що це? Можливість яка дає змогу регулювати силу, з якою притискна лапка тисне на зуби подачі. Впливає на транспортування матеріалу. Особливо корисна при шитті трикотажних та еластичних тканин.
  2. Ниткодіватель-петлетримач. Компонент значно полегшує заправлення нижнього петлювача, який є найскладнішим елементом коли заправляється оверлок. Що це дає користувачеві? Комфорт та швидкість праці.
  3. Вільна рука. Полегшить шиття по колу, тому можливо легко підшити краї рукавів або пришити манжету. Додаток не використовується, якщо в процесі тільки дитячий одяг (занадто велике коло вільної руки).
  4. Відображання. Велика зручність, особливо для новачків. Усі параметри рядка, які потрібно налаштувати, можна прочитати на екрані. Це зручне рішення, яке завжди під рукою, на відміну інструкції обладнання.
  5. Розташування ручки. Варто, щоб усі важливі ручки були під рукою. Є моделі, в яких доводиться відкривати кришки, щоб дістатися повзунків та ручок регулювання. Однозначно зручніше мати все це під рукою, у доступному місці на корпусі приладу.

При замовленні моделі рекомендується обрати потрібний функціонал заздалегідь. 

Який пристрій придбати?

Важливі питаннями, пов'язаними з вибором містять наступні складові:

  • Заправка нитки. Що таке оверлок? Це прилад відмінний від швейної машини. Варто вибирати модель, яка має чітке кольорове маркування різних маршрутів заправки та має достатньо місця для маніпулювання ниткою.
  • Ручки регулювання. Для чого вони потрібні? Найголовніше – дають змогу регулювати рядок. Найбільш зручною у використанні буде та модель, яка має добре помітні ручки розташовані на видному місці.
  • Стабільність. Для розкрійки прилади мають бути стійкими та мати добре збалансовану конструкцію. Якщо пристрій «хитається», шити на ньому буде незручно. Деякі моделі мають сисальця або спеціальні подушечки.

Коли варто домогосподарці подумати про купівлю обладнання:

  1. Якщо вона шиє багато трикотажних полотен та еластичних матеріалів. Оверлок – що це з погляду результату? Оверлочний шов міцний, але еластичний, що робить одяг дуже зручним. Одночасно не виникає ризик обсипання країв тканини.
  2. Коли важливий естетичний вигляд одягу. Обробка внутрішніх швів дає виробу вигляд як із магазину. 
  3. Якщо є бажання шити професійно. Товар не потрібен для пошиття невеликої кількості одягу або внесення незначних змін.

Перед використанням необхідно уважно читати інструкцію – це допоможе уникнути помилок.