Ущільнювальна водонепроникна стрічка для герметизації швів має вигляд двошарової м'якої, еластичної плівки. Основа - високоміцний модифікований поліетилен (стійкий до дії кислот, лугів, паливно-мастильних матеріалів) та клейовий глянцевий шар на виворітній стороні. При виробництві виробів із водонепроникних тканини та матеріалів, для запобігання просочування води та інших рідин, що проникають крізь шовні отвори залишені швейною голкою, шви мають бути ефективно запечатані.
Застосовується на тканинах легкої та середньої щільності, а також на тканинах з вініловим або поліуретановим покриттям, в одязі який використовуватиметься в середовищі з підвищеною вологістю, а також у виробах, де необхідна максимальна непроникність води та повітря крізь шви. Завдяки унікальній адгезії до практично будь-яких нетканих, у тому числі ламінованих матеріалів, робить її незамінним елементом при виробництві захисних антивірусних костюмів і комбінезонів, ефективна стійкість до проникнення алкоголю, крові, біологічних рідин, часток пилу, бактерій.
Термоклейова герметизуюча стрічка після проклеювання ниткових з’єднань забезпечує швам цілісність, еластичність, опір складанню, стійкість до стирання, високу міцність до розтягування. Перед використанням виробу клей повинен охолонути та кристалізуватися, при кімнатній температурі упродовж 24 годин. Після повного охолодження шов проклеєний і придатний до використання.
Дані стрічки приклеюються за допомогою спеціальних машин для герметизації швів та з'єднання деталей, шляхом накладання стрічки з виворотного боку виробу на шов (клейовою стороною до матеріалу), під дією струменя гарячого повітря та притиску роликами до виробу, можна наносити при помірних температурах та високих швидкостях лінії. Тільки спец обладнання забезпечує швидкий, простий і надійний спосіб накладання розплавленої стрічки на прошитий шов або стик, що скріплюється клеєм для надання виробам герметичності.
Також стрічка для герметизації використовується для ремонту водонепроникних виробів, одягу, парасольок тощо. У домашніх умовах стрічку можна нагріти та притиснути до тканини звичайною праскою при температурі близько 100°С. (залежно від типу тканини необхідно температуру та час підібрати дослідним шляхом у непомітному місці або окремому шматочку тканини). Необхідно покласти на стрічку тонку бавовняну тканину або кальку, щоб уникнути прилипання стрічки до праски. Швидке рішення для різного ремонту та не відклеюється під час прання.
Зверніть увагу, що стрічка прилипає не до всіх тканин, матеріалів чи типів ламінату, на приклад не буде прилипати безпосередньо до бавовняних поверхонь, також може відрізнятися ступінь зчеплення. Рекомендовані умови є лише відправною точкою, тканини відрізняються один від одного та різні види обладнання мають індивідуальні характеристики. Таким чином, виробник повинен провести тестування кожного матеріалу чи тканини індивідуально для перевірки та регулювання обладнання для кращих умов склеювання перед фактичним використанням. Так само здіснити перевірку на сумісність термоклейової стрічки з основним матеріалом, тобто якість, міцність, герметизацію проклеювання шва і відтворення подальших умов використання та догляду запланованого виробу.