Як правильно вибрати голки для швейних машин?

Повноцінне функціонування швейної машинки без правильно підібраної голки просто неможливе. Якщо встановити не ту деталь, тканина може бути серйозно пошкоджена, що призведе до збитків. В кращому випадку ви помітите лише пропущені стібки, або легке стягування по строчці, там де воно не потрібне, але можуть з'явитись і криві шви, або навіть зайві отвори на виробі. 

В деяких випадках навіть правильний вибір голки не дозволяє запобігти пошкодженню тканини. Причини в такому випадку достатньо проста: перевищено рекомендований термін використання інструменту. Такі деталі бажано змінювати одразу після обробки двох-трьох виробів.

В цій статті ми пропонуємо дізнатись, як підібрати голку до швейної машини, щоб отримувати ідеально рівні шви. 

Відмінності та на які характеристики звертати увагу?

При виборі швейних голок звертайте увагу на тип тканини, товщину використовуваних ниток та операції, які ви плануєте виконувати (звичайні шви, зигзаги чи виметування петлі). Кожен окремий випадок потребує покупки конкретних голок. 

Людям, які раніше не стикались з цією задачею, важко зрозуміти, як вибрати голки для швейних машин, щоб вони забезпечили продуктивну та безперебійну роботу. Перш за все, важливо зрозуміти, що всі голки дуже різні і потрібно враховувати велику кількість характеристик:

  • товщина деталі;
  • кінчик;
  • глибина та ширина жолобка;
  • форма вушка.

Також обов'язково враховуйте довжину, кількість стрижнів та відстань між ними. 

Все залежить від ваших цілей. Якщо планується робота з декоративною чи оздоблювальною стрічкою, буде зручніше використовувати подвійну голку з двома стрижнями. Сила протикання тканини залежить безпосередньо від цих елементів. Вони можуть бути укороченими, або подвійно скороченими. Таких особливостей чимало, і всі вони відіграють роль при виборі.

як підібрати голку до швейної машинки

Маркування голок для швейних машин

Для того щоб полегшити собі завдання з вибором голок, зверніть увагу на цифри і букви, які присутні на блістері. Це спеціальне маркування, яке наноситься на швейні голки для того щоб розуміти, під який тип тканини та її товщини була створена кожна конкретна деталь.

  1. Літери. За допомогою літерних позначень можна визначити тип матеріалу.
  2. Цифри. Цифровими позначеннями визначається товщина тканини. 

З такими позначками продаються і колби. Ще їх можна розрізнити, звернувши увагу на колірні позначення. Верхньою смугою позначається тип інструменту, а нижньою його номер.

Для того щоб підібрати дійсно якісні голки для своєї швейної машини, необхідно звертатися тільки у перевірені магазини. Попередньо ознайомтесь з інструкцією до обладнання, щоб перевірити, чи присутні там рекомендації щодо голок, які повинні в ньому використовуватись. Якщо при виборі ви стикнулись з труднощами, зверніться за допомогою до консультантів.